Titul foto Titul foto
Kontakt na vydavatele:    E-mail: ludek.cada@tiscali.cz    tel.: +420 728 567 329
MENU ☰
MAGAZÍN
< ZPĚT NA PŘEHLED ČLÁNKŮ
Dráha kolem Černého potoka - Schwarzbachbahn Luděk Čada - 1.9.2015

Poslední srpnový víkend roku 2015 proběhl tradiční Bahnhofsfest na nádraží v obci Lohsdorf. Letošní oslava byla jubilejní - spolek, který usiluje o obnovení provozu na místní úzkorozchodné dráze slaví 20. výročí. A za těch 20 let se vskutku činil. Po položení kolejiště ve stanici Lohsdorf, ležící asi uprostřed dráhy, spolek postavil dle původních plánů výpravní budovu, renovoval skladiště a nově postavil také budovu záchodů. Postupně byla renovována část trati ve směru k Hohnsteinu. Spolek úzce spolupracuje s provozovatelem žitavských úzkorozchodek a současně se aktivně účastní projektu obnovy saského vlaku k lokomotivě IK. V rámci tohoto projektu představil při letošních oslavách špičkově renovovaný zavazadlový vůz z roku 1899 č. 1495K. Dlouhodobým cílem spolku pak zůstává obnovení provozu na trati, projíždějící Saským Švýcarskem z Goßdorfu-Kohlmühle (na trati Sebnitz - Bad Schandau) do Hohnsteinu. Trať, která je známá svými tunely i mosty, byla v provozu od roku 1897 do roku 1951.

Lokomotiva IK č.54 s historickým vlakem Královských saských státních drah je připravena k odjezdu ze stanice Lohsdorf ve směru k Hohnsteinu (foto: autor)
Romantický vlak v romantickém údolí Černého potoka. Za lokomotivou IK svítí nově zrenovovaný zavazadlový vůz č. 1495K (foto: autor)
Na trati jsou osazeny návěsti dle předpisu Královských saských státních drah (foto: autor)
Vydavatelství dopravní literatury Litoměřice Ing. Luděk Čada, 1999 - , webdesign © Jan Čada